Умни трикове за отглеждане на лозя, които никой не обсъжда

Your browser isn’t supported anymore. Update it to have the best YouTube practical experience and our most up-to-date functions. Find out more

Твърди се, че така се увеличава добивът на десертните сортове.

При спор, който не може да бъде решен съвместно с избрания онлайн магазин, можете да използвате сайта ОРС.

Първата пролетна обработка се прави заедно с отгрибването, но се налага и втора обработка с култиватор, защото почвата силно се отъпква по време на резитбата и изнасянето на пръчките.

При планирането на лозовите насаждения на наклонени терени, за разлика от досега възприетата технология редовете да са напречно на наклона на терена, се изисква направлението на редовете да бъде по наклона.

Установено е, че това намалява риска от ерозия на почвата и улеснява работата на агрегатите при работа по хоризонталите.

Много важно е, когато работим по присаждане на лозите, да лозя правим гладки отрези с остри инструменти.

Калемът се поставя на подложката, като се стремите отрезите да се припокрият, и двете части се фиксират с памучен конец без да се стяга излишно. Добър показател за успешността на операцията е появата на влага върху калема, което показва, че резникът успешно е получил хранителни вещества от подложката. Обикновено за окончателното прихващане на калема са необходими две седмици.

Когато искате да облагородите вече съществуващо насаждение поради някаква причина, то тогава можете да изберете два начина – със зрели или пък зелени резници.

Калемът се реже близо над горното око, като се стремим да запазим цяло междувъзлието.

Лозарски плуг Култиватор Култивиране Дискова брана Фреза

Освен навесни култиватори, могат да се използват още и разрохквачи, плоскорези, дискови брани, фрези с вертикални и хоризонтални валове и различни видове отклоняващи се секции.

Присаждате ли, трябва да използвате качествени подложки. Важно общо условие за тях е да бъдат устойчиви на болестта филоксера. Когато избирате подложка, трябва да имате предвид, че различните видове имат различни изисквания към почвата, околната среда, поливането и други фактори.

Информацията в страницата може да бъде променяна по всяко време, като не е задължително промените да бъдат анонсирани в страницата. Запитване

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *